BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6456491
*
nr 645 6491
Ljusstakar
1 par, pläter, tidigt 1800-tal, England, höjd: 32
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2010
kl 19:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/6 18:51:42
1
1.600 kr
12/6 11:49:04
2
2.300 kr
12/6 11:50:29
2
Vinnande bud
12/6 15:43:10
3
2.000 kr
12/6 15:43:27
3
2.300 kr
12/6 15:43:39
3
2.500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter tidigt 1800-tal
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3041 Ljusstakar
ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:48
-
3448 Ljusstakar
ett par, silver, 1843. Höjd: 18 cm. Vikt: ca 335g ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:27
-
3147 Ljusstakar/lyk..
3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4106 Ljusstake
mässing. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09
*
Ljusstakar
nr 645 6491
Ljusstakar
1 par, pläter, tidigt 1800-tal, England, höjd: 32
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/6 18:51:42 | 1 | 1.600 kr |
12/6 11:49:04 | 2 | 2.300 kr |
12/6 11:50:29 | 2 | Vinnande bud |
12/6 15:43:10 | 3 | 2.000 kr |
12/6 15:43:27 | 3 | 2.300 kr |
12/6 15:43:39 | 3 | 2.500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: engelsk england europa ljusstakar ljusstake nysilver pläter tidigt 1800-tal
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3041 Ljusstakar
ett par, Karshi, Jerusalem, 925. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:48
-
3448 Ljusstakar
ett par, silver, 1843. Höjd: 18 cm. Vikt: ca 335g ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:27 -
3147 Ljusstakar/lyk..
3 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4106 Ljusstake
mässing. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:09